Diş, Implant, Diş Hekimi, Diş Doktoru, Diş Kaplama, Diş Fiyatı, Diş Teli, Diş Hekimliği, Dental, Estetik Diş, Diş İmplantı, Diş Merkezi, Ssk Diş, Zirkonyum Diş, Diş Dolgusu, Çürük Diş, Sabit Implant, 20 Yaş Dişi, Diş Temizliği, Takma Damak, Diş Beyazlatma, Diş Sağlığı, Azı Diş, Diş Çekimi, Sararmış Diş, Diş Taşı, Diş Ağrısı, Çürümüş Diş, Tartar, Süt Dişi, Takma Diş, Kanal Tedavisi, Çocuk Diş Hekimi, Çakma Diş, Çocuklarda Diş, Diş Bakımı, Diş Çekilmesi, Diş Dental, Diş Estetiği, Diş Eti, Diş Eti Tedavisi, Diş Hastalıkları, Diş Klinikleri, Diş Nedir, Diş Polikliniği, Protez Diş, Diş Resimleri, Diş Taşı Temizliği, Diş Tedavi, Diş Tedavileri, Diş Tedavisi, Dişçi, Estetik Diş Hekimliği, Implant Diş, Ortodonti, Özel Diş, Porselen Diş

Estetik Diş Hekimliği / Lamine Diş Kaplamaları

Laminate Veneer (lamine diş)

Laminate veneer (laminant-laminat) Diş kaplamaları temel olarak, renk değişikliklerinin giderilmesi ve belli bir dereceye kadar şekil düzeltilmesi amacıyla yapılabilirler.

Başlıca uygulama alanları şu şekilde özetlenebilir:

Renklenmelerde, bleaching (diş beyazlatma) gibi metotlarla sonuç alınmayan ileri derecedeki antibiyotik, flor vb.. lekelerinde kalıtsal yapı ve renk bozukluklarında,

Ayrık dişleri bitiştirmede (diastema kapama),

Kırık veya aşınmış dişlerin restorasyonunda,

Rengi ve yapısı bozulmuş eski dolguların düzeltilmesinde,

Çapraşık ve eğri dişlerin düzeltilmesinde (ortodontik tedavi alternatifi olarak)mükemmele yakın kozmetik bir alternatif olabilir.

Aralıklı dişlerin (diastema) laminate ile tedavisi

Laminate Veneer’in avantajları

Çürük, aşınma, kırık veya yapısal anomalilerden dolayı, kendinizden emin bir şekilde gülümseyemediğiniz durumlarda dişlerinize bu metotla doğal bir güzellik kazandırmak mümkündür. Daha önceleri bu gibi olumsuz durumlarda dolgular ve tam kaplamalar tek çözüm iken günümüzde laminat tedavisi gibi yeni alternatifler mevcuttur.


Bu uygulama ile;

•  Küçük bir müdahale ile çok kısa sürede sağlıklı ve doğal bir görünüş elde edilir.

•  Dişinizde sadece, tırnak genişliğinde bir yuva açılması (ki bu da her zaman gerekmeyebilir) yeterlidir.


•  Sağlam, renkleri bozulmayan ve dayanıklı malzemelerden üretilirler.


•  Dişlerinizin doğal yapısı bozulmadan istediğiniz estetik özelliklere sahip olması sadece Laminate Veneer ile mümkündür. Diş üzerinde ya hiç bir değişiklik yapılmaz ya da az bir düzeltme ile sonucun daha mükemmel olması sağlanabilir. Zaten diş üzerinden kaldırılan miktar 0,3-0,7 mm ile sınırlı olmakta, böylece hiç bir dişin kesilmesine (küçültülmesine) gerek kalmamaktadır.


•   Tedavinin laboratuar aşaması sadece 3-4 gündür. Ancak gülümseme tasarımında bu süre sonunda dudaklarınızın yeni görünümünüze uyum sağlaması 3-4 haftayı bulabilmektedir. Bu uyum süresince bazı dudak egzersizleri ve okuma tavsiye etmekteyiz. Bu süre sonunda yüzünüzle tamamen bütünleşmiş ve yapay olduğu kesinlikle fark edilmeyen yeni dişlerinizle rahatlıkla gülümseyebilirsiniz.


•  Görünümünden memnun olmadığınız dişlerinizin bir kopyası elde edilerek üzerinde bir tasarım yapılabilir. Yani dişlerinize hiçbir müdahalede bulunmadan önce dişlerinizde oluşacak değişikliği görebilirsiniz.


•  Porselen yüzeyleri son derece pürüzsüz olacağı için sigara ve benzeri sebeplerden kaynaklanan lekelenmeleri ve  diş taşı oluşumlarını minimuma indirir.


•  Kahve, çay, sigara gibi dış etkenlerle renk değiştirmez.


•  Materyal olarak oldukça kırılgandır. Fakat mineye tam olarak yapıştırıldığında, germe ve çekme kuvvetlerine karşı direnci çok yükselir. Sözgelimi, yapışmış bir Veneer'i dişten bütün olarak sökmek mümkün değildir. Ancak elmas frezlerle diş yüzeyinden aşındırarak uzaklaştırılabilir.


•  Aşınmaya karşı direnci yüksektir.

Laminate Veneer’in dezavantajları

• Diğer restorasyonlara göre sağlık açısından üstünlükleri vardır. Ancak diğerlerine kıyasla biraz daha pahalı bir sistemdir.
 
• Hassas bir tekniktir. İyi bir klinik ve laboratuar çalışması gerektirir. Hekimin ve diş teknisyeninin bu konu üzerine teknik bilgisinin ve sanat yeteneğinin tam olması gerekir.

Laminate tedavinin uygulama aşamaları

Öncelikle dişiniz işleme hazırlanır, üzerindeki artıklar temizlenir. Ardından dişinizin tam bir kopyasını elde etmek için ölçü alınır. Porselen malzemeden dişinize yapıştırılacak olan tabaka hazırlanır. Son olarak da, adeziv sistemlerde (bonding) olduğu gibi, lamineler de mevcut dişin yüzeyine rezinle (yapıştırıcı bir ara madde) kaynaştırılır.

Her yaş grubundaki kişiler laminat tedavisinden yararlanabilir. Ancak, çene bozuklukları, tırnak yeme, kalem ısırma gibi kötü alışkanlıklar ileri derecede dişeti tahribatlarının mevcut olduğu durumlarda uygulanmaz. Buna en iyi karar verecek olan dişhekiminizdir.

Laminateler iyi bir ağız bakımıyla yıllarca sorunsuz olarak kullanılabilirler. Çünkü diğer adeziv sistemlerden (bonding) daha üstün özelliklere sahip porselenden imal edilmişlerdir. Lekelenme ve aşınmaya karşı daha dirençlidirler. Ömürlerini uzatmak için ağız bakımına dikkat etmek gerekir. Ayrıca, çok sert gıdaları ısırmaktan, tırnak yemek gibi kötü alışkanlıklardan kaçınmak gerekir.

Diş Beyazlatma

DİŞ BEYAZLATMA

Dişlerdeki renk bozuklukları veya lekelenmiş dişlerden 'Bleaching' Diş Beyazlatma yöntemi ile tek seansta bembeyaz bir görünüme kavuşabilirsiniz.
Implant Diş Ekme

IMPLANT

Dişleri fonksiyon, estetik ve anatomik olarak en ideal taklit eden sistem olan Implant ile tek diş veya fazla diş eksikliklerinizden kurtulabilirsiniz.
Ortodonti / Diş Teli Tedavisi

ORTODONTİ

Halk arasında "diş teli tedavisi" olarak bilinen Ortodonti ile çapraşık ve düzensiz görünümlü dişlerinizi sağlıklı, estetikve ideal bir diş dizisi haline getirebilirsiniz.
STETİK DİŞ HEKİMLİĞİ / Lamine Diş Kaplamaları

ESTETİK DİŞ HEKİMLİĞİ

Estetik diş hekimliğinde aslolan, dişin rengini veya şeklini değiştirmenin ya da bir kusurunu tedavi etmenin ötesinde kendinden emin gülüşler yaratmaktır.

Site içeriğinde bulunan bilgiler destek sağlamak içindir. Hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi, tanı ve teşhis koyması yerine geçmez.
Designed by IDS